Ünlü İngiliz bilim insanından ezber bozan güneş kremi uyarısı

İngiltere'nin saygın bilim insanlarından profesör Tim Spector, her gün güneş kremi kullanmanın yan etkileri olduğuna dair uyarılarda bulundu.

KRONOS 26 Mayıs 2024 GÜNDEM

İngiltere’nin saygın bilim insanlarından Tim Sepector, güneş kremi kullanımına ilişkin uyarılarda bulundu.

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden King’s College’da genetik epidemiyoloji doktoru olarak görev yapan ve ZOE isimli sağlık uygulamasının kurucularından olan Profesör Tim Spector, her gün güneş kremi kullanmanın yan etkileri olduğunu söyledi.

Spector, her gün güneş kremi kullanmanın vücudun doğal savunma mekanizmasına zarar verdiğine dikkat çekti. Spector, bu şekildeki bir kullanımın D vitamini eksikliğini de tetiklediğini vurguladı.

Spector, D vitamini eksikliğinin de kanserin geri dönme riskini artırdığını söyledi. Spector, güneş kremlerinin vücuttaki D vitamininin üretimini azalttığını, kış aylarında Güneş’ten gelen ultraviyole ışınlarının zararı düşükken bile bu tür kremleri kullanmanın sağlık sorunları oluşturacağına dikkat çekti.

Spector, “Tüm kozmetiklerin SPF30+’a ihtiyacı olduğuna inanmıyorum” dedi.

Ünlü bilim insanı D vitamininin demans, kalp rahatsızlıklarını engellediğini ve tansiyonu düşürerek uykuyu artırdığını da belirtti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com