Ünlü iş insanı Davutoğlu’nun partisine katıldı

KRONOS 07 Aralık 2019 GÜNDEM

Davutoğlu’nun ekibinden Erdoğan’ın ‘bagaj’ ve ‘tehdit’ sözlerine cevap

AKP’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraber hareket ettiği ekibi yeni yıldan önce parti tabelasını asmaya hazırlanıyor. Davutoğlu’nun partisine katılan isimler netleşmeye başladı.

Geçen günlerde 15 Temmuz’da oğlu ve eşini kaybeden Nihal Olçok, Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklamıştı. Olçok’un kararı AKP’lilerin tepkisini çekmiş, ayrıca Olçok ailesi de Nihal Olçok’un kızlık soyadını kullanmasını istemişti.

Odatv’nin haberine göre, parti kurmaya sayılı günler kala Davutoğlu’nun ekibine iş dünyasından ilk katılım Avrasya Sanayi ve İşadamları Derneği’nden (ASİAD) geldi.

ASİAD Genel Başkanı, aynı zamanda Başaranlar Yatırım Holding sahibi Ömer Faruk Başaran, Davutoğlu’nun partisine katıldı. Geçen hafta sonu Ahmet Davutoğlu, kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Büyük Abant Oteli’nde kamp yaptı. ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, hafta sonu kampa katıldı ve Ahmet Davutoğlu’nun partiye katılma teklifini kabul etti.

Toplantıda teşkilat yapılanması tamamlanan partinin, tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı. Bir hafta içinde partinin kurulacağı, Ankara’da genel merkez ve İstanbul’da il başkanlığı binalarının tutulduğu belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com