Ünlü kick boksçu Andrew Tate Romanya’da gözaltına alındı

Kadın düşmanı ve ırkçı yorumlarıyla bilinen eski kick boksçu, yorumcu ve işadamı Andrew Tate, kardeşiyle birlikte Romanya'da gözaltına alındı. Tate kardeşler, insan kaçakçılığı ve tecavüzle suçlanıyorlar.

KRONOS 31 Aralık 2022 DÜNYA

Çevre aktivisti Greta Thunberg ile yaşadığı tartışmayla gündeme gelen Sosyal medya fenomeni ve eski kick boksçu Andrew Tate ve kardeşi, Romanya’da gözaltına alındı.

Reuters’ın haberine göre, Tate kardeşler, insan kaçakçılığı ve tecavüzle suçlandıkları belirtildi.

Savcıların açıklamasında ise zanlıların ‘kadınları pornografik görüntüler oluşturmaya zorladığı ve böylece çok yüksek paralar kazandıkları’ ifade edildi.

Ayrıca zanlılar tarafından cinsel tacize uğrayan altı kadın olduğu bilgisine de yer verildi.

Andrew Tate’in sözcüsü tarafından yapılan basın açıklamasında ‘Gözaltı iddialarına dair şu an bir şey söyleyemeyecekleri ancak Andrew ve Tristan kardeşlerin Romanyalı yetkililere sonsuz saygısının olduğu ve her şekilde yardım etmeye çalışacakları’ belirtildi.


 

2017’de #MeToo hareketinin çok konuşulduğu dönemde Andrew Tate kadınların da kendilerine yönelik cinsel saldırıların sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini söyleyerek büyük tepki toplamıştı.

Bu açıklamalardan sonra Twitter, Facebook, Instagram ve TikTok Tate’in hesaplarını dondurmuştu. Geçtiğimiz ay Twitter aldığı kararla Tate’in hesabını açmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com