Ünlü sanatçıdan ironik İstanbul Havalimanı paylaşımı: Gerçekten büyük…

Ünlü sanatçı Müfit Can Saçıntı: "Avrupa'da daha büyüğü yok. Maşallah. Vatandaşa giren her türlü kazık da büyük. Mazallah. Çalışanlara emekçilere lafım yok… Önündeki taksicilere lafım çok. Millet laf etmeye tırsıyor. İstanbul hava limanı Avrupa'nın en büyük hava limanı. Kabul. Avrupa'nın vatandaşa en büyük kazığı."

KRONOS 10 Ekim 2023 GÜNDEM

Ünlü sanatçı Müfit Can Saçıntı, İstanbul Havalimanı’nda yaşanan sorunları sosyal medya hesabından dile getirdi. Büyüklüğü ile övünülen İstanbul Havalimanı ile ilgili yaptığı ironik paylaşımında Saçıntı, “Bu istanbul Havalimanı gerçekten çok da büyük. Maşallah. Avrupa’da daha büyüğü yok. Maşallah. Vatandaşa giren her türlü kazık da büyük.” dedi.

Saçıntı, sosyal medyadan İstabul Havalimanı’daki sorunları paylaşmasının ardından bazı takipçilerini sorularını da yanıtladı.

Saçıntı, ilk olarak havalimanın büyük olmasıyla ilgili eleştirilerini şöyle sıraladı: “Bu istanbul Havalimanı gerçekten çok da büyük. Maşallah. Avrupa’da daha büyüğü yok. Maşallah. Vatandaşa giren her türlü kazık da büyük. Mazallah. Çalışanlara emekçilere lafım yok… Önündeki taksicilere lafım çok. Millet laf etmeye tırsıyor. İstanbul hava limanı Avrupa’nın en büyük hava limanı. Kabul. Avrupa’nın vatandaşa en büyük kazığı. Avrupa’nının en büyük saçmalığı. Hele savunanlar yazsısın istediğni! Ben de bir gün bekleyip evire çevire çevire cevap vereyim! Yeter da! Bıktık da! Paramızla rezil oluyoruz! Bıltık da!”

‘BÜYÜKLÜK VATANDADAŞA ….’

“Sorun ne abi tam olarak? Neyinden memnun değilsin?” diye soru yönelten takipçisine Saçıntı, “Kardeşim gerçekten büyük. O büyüklük vatandaşa giriyor herkes söylemeye tırsıyor. Gerçekten çok büyük. O büyüklük her türlü vatandaşa giriyor. Kral çıplak! Yeter da!” cevabını verdi.

Aynı takipçisinin “Çok büyük abi, eyvallah. Dünya’daki pek çok rakibi gibi. Muazzam bir imaj ama, bence bir gurur vesilesi” yönündeki paylaşımına ise Saçıntı, şöyle cevap verdi: “Güzel kardeşim, senin gibi bana iyi niyetli karşı çıkanları gerçekten sevgiyle kucaklıyorum. Gülden ağır söylemek istemem sana… senden küçük bir ricam var; Google ‘a “mimari ve faşizm” yazıp aratır masın? Sen ben biz iyi insanlarız… Pek çok şeye safiyane yaklaşıyoruz. Oysa bizm basit sandıklarımız basit değil, küçük sandıklarımız küçük değil, büyük sandıklarımız büyük değil… Senden tek ricam Google’a ” mimari ve faşizm” yazıp aratıp araştırır mısın?”

HAVALİMANINA KAPALI ÇARŞI BENZETMESİ

Geylani Baki isimli takipçisinin “Dünya havacılığının en önemli transit uçuş noktası oldu. Ürkütücü bir büyüklüğü var, evet” yönündeki üçüncü sorusunu da yanıtlayan Saçıntı, şu cevabı verdi: “Bence mimarisi “kullanıcı dostu” değil. Bu nedenle vatandaş lüzumsuz yere yürüyor. Bir örnek vereyim; Kapılara giriş bir tek yerden. Önce girişe yürüyoruz. Kapımız diğer uçta ise bu kez alt kattan geldiğimiz yolu gerisin geri yürüyoruz. Bu kadar büyük havalimanın kapılara gidiş, 4, 5 yerden olabilirdi. Vatandaş kendi kapısına en yakın yerden inebilirdi. Büyüklüğün ölçüsü sadece metrekare olmamalı. O büyüklüğün vatandaşa faydası yok, zararı var. Keşke kullanıcı dostluğu büyük olsaydı da biz o büyüklükle övünseydik.”

BÜTÜN YOLCULARI DÜKKANLARIN ÖNÜNDEN GEÇMEYE ZORLUYORLAR

Saçıntı, son paylaşımında ise havalimanında yürümekten sağ ayağının su topladığını belirterek, “Tabii ki mantıklarını biliyorum
Güvenlik aramasından sonra kapı merdivenlerine giden mesafe de diğer havalimanlarına göre çok uzun. Girişi tek bir yerden yaparak bütün yolcuları, bütün dükkanların-mağazaların önünden geçmeye mecbur bırakıyorlar. Böylece bütün dükkanları değerli hale getiriyorlar. Sebep bu tamam. Sonuç; “Kullanıcı dostu” bir hava limanı değil işte. Tüccar dostu gibi görünse de tüccar dostu da değil. Vatandaşı zorlayarak değerli hale getirdikleri dükkanları çok yüksek bedellere kiralıyorlar. İşsahibi de fiyatları aşırı pahalı yaparak kira bedelini vatandaşa ödetiyor. Sonuçun ucu vatandaşa gi… Sonuçta hep kasa kazanıyor! O yüzden bir kez daha söylüyorum; Kral Çıplak! “

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com