Ünlü Türk mobilya şirketi iflas etti: Konkordato bile kurtaramadı

Dünya genelindeki ekonomik kriz bitmek bilmiyor. Bu da iflaslara sebebiyet veriyor. Ekonomik dar boğazı aşamayarak konkordato ilan eden mobilya devi iflas etti.

KRONOS 27 Mayıs 2024 EKONOMİ

Son dönemde ülke genelinde çok sayıda şirket iflas etti. İflas eden şirketler arasında Bursa merkezli bir mobilya devi de katıldı.

Bursa 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesi, daha önce konkordato ilen eden My Home Koltuk Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin 15 Mayıs tarihi itibarıyla iflasına karar verdi. Mobilya devinin iflas etmesi alacaklı firmaları da derinden sarstı.

İflas kararının ardından ise İnegöl İcra Dairesi, basit tasfiyede alacaklılara davet ilanı gönderdi.

Şirketin iflası nedeni ile gelir gider kalemlerinde çıkabilecek sorunların önüne geçmek amacı ile alacaklılar için ilan çıkartıldı. Mal ve hakların belirlenmesi için tutulan defterle paylaşımın basit şekilde yapılması talep edilerek alacaklıların bildirimde bulunmaları istendi.


 

MY HOME BATTI, ALACAKLILARA DAVET İLANI GÖNDERİLDİ

İnegöl İcra Dairesi tarafından yayınlanan ilanda MY HOME KOLTUK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin vergi numarası verilerek 15 Mayıs 2024 tarihi itibari ile iflasının kesinleştiği belirtildi.

Kararda, “Bu nedenle alacaklıların bu ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde alacaklarını ve iddialarını bildirmeleri, bu süre içinde alacaklılardan birinin giderleri peşin vermek sureti ile tasfiyenin adi şekilde yapılmasını isteyebileceği.” denildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com