Uyuşturucu baronu Hohepa Ngakuru İstanbul’da yakalandı

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olduğu belirtilen Yeni Zelandalı çete lideri Hohepa Ngakuru İstanbul'da yakalandı.

KRONOS 16 Ocak 2023 DÜNYA

Yeni Zelandalı bir motosiklet çetesi olan Comancheros’un patronu “Dax” lakaplı Hohepa Ngakuru’nun Türkiye’de tutuklandığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı.

Bu ayın başlarında Ngakuru’nun, dünya çapında faaliyet gösteren Comanchero motosiklet çetesinin yeni “Yüksek Komutanı” olduğu bildirilmişti.

Ngakuru’nun, Sidney’de rakip çetelerle girdiği şiddetli bölge savaşları sırasında Comancheros saflarında yükseldiği iddialar arasındaydı.

Avustralya polisinin Ngakuru’nun tutuklandığını teyit etmek için Türk meslektaşlarıyla temas kurduğu öğrenildi.


 

Yeni Zelandalı üst düzey yetkililerinin de Türk meslektaşlarıyla görüşerek Ngakuru’nun “uyuşturucu kaçakçılığı” ve “kara para aklama” suçlamalarıyla yüzleşmek üzere ülkesine geri gönderilmesini sağlamaya çalıştığı kaydedildi.

100 MİLYON DOLARI AŞAN UYUŞTURUCU TRAFİĞİ
Dünyanın en büyük uyuşturucu anlaşmalarından bazılarının arkasında olmakla suçlanan ve 100 milyon doları aştığı tahmin edilen servetiyle Türkiye’den işleri yürüttüğü belirtilen Ngakuru, “Müzakereci, Bullseye, Chuck Norris ve El Mito (Efsane)” gibi çeşitli takma adlar da kullanıyor.

Daily Telegraph‘a konuşan bir kaynak, Ngakuru’nun, Comancheros’un hem Dubai hem de Avustralya’daki “kıdemli üyelerini” yönettiğini söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com