Uyuşturucu operasyonunda şehit edilen polis, KHK’lı çıktı

Dün İstanbul Kağıthane'de uyuşturucu satıcıları tarafından şehit edilen polis memuru Hakan Telli'nin KHK ile ihraç edildikten sonra görevine döndüğü ortaya çıktı.

KRONOS 26 Ağustos 2023 GÜNDEM

Dün İstanbul Kağıthane’de uyuşturucu satıcıları tarafından şehit edilen polis memuru Hakan Telli’nin KHK ile ihraç edildikten sonra görevine döndüğü ortaya çıktı.

İstanbul Kağıthane’de düzenlenen uyuşturucu operasyonu sırasında şüpheliler ile polis arasında silahlı çatışma çıktı. Şüphelilerin açtığı ateş sonucu yaralanan polis memurlarından Hakan Telli bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayda başka bir polis memuru da yaralandı.

Hayatını kaybeden polis memuru Hakan Telli’nin 15 Temmuz sonrasıda çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerler (KHK) ile görevinden ihraç edildiği ve daha sonra çıkarılan 697 sayılı kararname ile görevine döndürüldüğü ortaya çıktı.

Hakan  Telli’nin için  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde düzenlenen uğurlama merasiminin ardından memleketi Tokat’a gönderildi.

Telli’nin Tokat’taki cenaze törenine, şehidin babası Celal, annesi Hatice, eşi Firdevs, kızları Rüveyda ve Zehra Telli ile İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, AK Parti Tokat milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Cüneyt Aldemir, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, şehidin silah arkadaşları, il protokolü, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

16 yıllık polis memuru Hakan Telli, tören sonrası belde mezarlığında defnedildi.

2007 yılından polis olan Hakan Telli’nin evli ve iki çocuk babası olduğu belirtildi.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com