Vakıf Katılım’da istifa şoku: 8 yıldır görevdeydi

8 yıldır Vakıf Katılım Genel Müdürü olarak görev yapan İkram Göktaş'ın istifa ettiği duyuruldu.

KRONOS 26 Eylül 2023 EKONOMİ

Vakıf Katılım Bankası'nın açılış töreninde Genel Müdür İkram Göktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, adına açılmış ilk hesap numarasının zarfını ve sembolik bir kartı vermişti

Vakıf Katılım Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan İkram Göktaş’ın yerine kurumun Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ocak, Genel Müdür Vekili olarak görevlendirildi.

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, genel müdürlük görevini yürütmek üzere Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ocak, vekaleten görevlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, “İkram Göktaş Beyefendi, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak vizyoner ve öngörülü duruşuyla Vakıf Katılım’ın bugünlere gelmesinde önemli katkılar sağladı. 2015 yılında kuruluş aşamasında görevine başlayan Sayın İkram Göktaş, görevini layıkıyla yerine getirerek önemli başarılara imza attı. İkram Göktaş Beyefendi’ye verdiği özverili hizmetler için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İKRAM GÖKTAŞ KİMDİR?

İkram Göktaş, 1969 yılında Bitlis, Mutki’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

1992-1997 yılları arasında Garanti Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak görev yaptı. 1997-1999 döneminde Garanti Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev alan Göktaş, 1999-2000 yıllarında Çorum Şube Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2001-2005 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu’nda Bankacılık Hizmetleri Müdürü, 2006-2009 döneminde Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Bankacılık Hizmetleri Müdürü olarak çalıştı.

2009-2012 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Bilgi Sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2012-2015 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Dağıtım ve Hizmet alanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

2015 yılı ekim ayı itibarıyla Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürü olarak görevlendirildi. 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com