Vakıfbank yurt dışından 1,1 milyar dolar borç aldı

Eski AKP milletvekili ve bakanların yönetim kurulunda yer alması sebebiyle muhalefet partileri tarafından eleştirilen Vakıfbank yurt dışından 237,5 milyon dolar ve 691,3 milyon eurodan oluşan toplam 1,1 milyar dolar borç aldı.

KRONOS 30 Nisan 2021 EKONOMİ

Üç kamu mevduat bankasından biri olan Vakıfbank, 18 ülkeden 38 bankanın yer aldığı konsorsiyumdan toplam 1,1 milyar Amerikan Doları tutarında sendikasyon kredisi temin etti.

367 gün vadeli kredinin dolar maliyeti Libor +%2,50, euro maliyeti ise Euribor +%2,25 seviyesinde.

Mizuho Bank’ın ajan banka olarak yer aldığı kredide Abu Dhabi Commercial Bank ile Emirates NBD ortak koordinatör banka oldu. Emirates NBD, MUFG Bank ve Standard Chartered Bank sürdürülebilirlik koordinatör bankaları olarak tayin edildi.

2021 YILI MART AYINA KADAR GÜREŞÇİ HAMZA YERLİKAYA YÖNETİMDEYDİ 

Eski milli güreşçi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spor danışmanı Hamza Yerlikaya’nın 2021 yılı mart ayına kadar yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı Vakıfbank, Avrupalı bankaların yüzde sıfıra yakın maliyetle borçlandığı bir dönemde 1,1 milyar dolar kredi için muadili bankaların 2,5 katına varan faiz ödeyecek.


 

Halihazırda eski Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) milletvekilleri Sadık Yakut ve Abdülkadir Aksu Vakıfbank’ın yönetim kurulunda. Erdoğan’ın ekonomi danışmanı Cemil Ertem de Vakıfbank yönetim kurulu üyesi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com