Vali açıkladı: Nurdağı’nın tamamı yıkılacak

Antep'in Nurdağı ilçesine görevlendirilen Şırnak Valisi Osman Bilgin, depremde büyük yıkım yaşayan ilçenin tamamının yıkılıp tekrar inşa edileceğini duyurdu.

KRONOS 14 Şubat 2023 GÜNDEM

Maraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin en büyük yıkıma sebep olduğu ilçelerden biri de Antep Nurdağı.

Felaketin ardından başlayan ve 1 haftayı geride bırakan arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Nurdağı’nda görevlendirilen Şırnak Valisi Osman Bilgin ilçenin tamamen yıkılarak yeniden inşa edileceğini açıkladı.

‘İLÇEYİ KOMPLE YIKIYORUZ’

DHA’nın aktardığına göre; Vali Bilgin, “Yaşadığımız afet çok büyük afet. Nurdağı ilçesine ilişkin kararı aldık Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la. İlçeyi komple yıkıyoruz, tamamını, yüzde yüzünü. Yeniden inşa edilecek” diye konuştu.

İlçede çalışma süren 8 apartma olduğunu kaydeden Bilgin, “Bütün ekiplerimiz el birliğiyle çalışıyor. Ekiplerimizin tamamının çok büyük katkısı var. Nurdağı’nda son 8 apartmanda enkaz altından arama-kurtarma çalışması var. Türkiye’nin bu birliği, bütünlüğü olduğu sürece bizler bu afetleri Allah’ın izniyle en kısa sürede atlatacağız. Üzüntülüyüz, çok canlarımızı yitirdik” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com