Vali ‘düzeltti’: Öğretmeni değil yerel muhabiri azarlamış

KRONOS 24 Kasım 2019 GÜNDEM

Vali Toprak'ın bir öğretmeni azarlamasına diğer öğretmen meslektaşları alkışlarla destek verdi.

Öğretmenler Günü programında bacak bacak üstüne attığı gerekçesiyle öğretmeni kürsüden azarlayan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yeni bir açıklama yaptı.

Tepkiler üzerine Vali Toprak, yaptığı yazılı açıklamada,  bacak bacak üstüne atan kişinin yerel bir gazetede muhabir olduğunu belirtti.

Vali Toprak şu açıklamayı yaptı:

Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendiğimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende, öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık 2 bin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir.

NE OLMUŞTU?

Öğretmenler Günü için düzenlenen programa katılan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, bacak bacak üstüne atan öğretmenle kürsüden azarladı. Toprak, “Öğretmen misin birader. Öğretmen gibi otur da görelim. Güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz” ifadelerini kullandı.

Vali Toprak’ın öğretmene olan davranışına diğer öğretmen meslektaşları alkışlarla destek verdi.

Konya’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Selçuklu Kongre Merkezi’nde program düzenlendi. Kutlama programına katılan Vali Cüneyit Orhan Toprak, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Konuşması sırasında, salondakiler arasında bacak bacak üstüne atan erkek öğretmeni gören Vali Toprak, kürsüden çıkıştı. Toprak, “Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi bir otur da görelim. Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Beni değil arkadaşlarını rencide ediyorsun. Bana göre hava hoş. Biz halen ilkokul öğretmenimizin bize destur edindirdiği hareketlerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Biz onu hareketleriyle örnek alıyoruz ve öyle öğretmenler görmek istiyoruz. Yalan mı arkadaşlar? Yalansa söyleyin” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com