Erzurum Valiliği ‘güvenlik’ gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’nun mitingine izin vermedi

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Erzurum'da 3 Mayıs'ta yapacağı miting için daha önce İstasyon Meydanı'na izin veren Valilik, 'güvenlik' gerekçesiyle izni iptal etti. Valilik, miting için başka bir yeri adres gösterdi.

KRONOS 27 Nisan 2023 GÜNDEM

CHP genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Erzurum’da 3 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’de yapılması planlanan mitingi Erzurum Valiliği tarafından iptal edildi.

CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger’in İstasyon Meydanı’nda yapılacak olan miting başvurusuna 25.04.2023 tarihinde izin veren Erzurum Vali Yardımcısı Lokman Düzgün, bir gün sonra ise verilen iznin iptal etti.

Lokman Düzgün imzalı yazıda, “CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger imzasıyla Valiliğimize verilen 24.04.2023 tarihli yazıda 03.05.2023 tarihinde saat 13.00’de ‘İstasyon Miting Alanı’ veya MNG AVM yanında bulunan ‘Yeni Miting Alanı’nda Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla ‘Millet Buluşması Mitingi’nin yapılacağı bildirilmiştir” denildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi: “Söz konusu miting için Gar Meydanı Miting alanının tahsisinin uygun görüldüğü 25.04.2023 tarih ve 49580 sayılı yazımız ile bildirilmişti. Acak; güvenlik nedeniyle 25.04.2023 tarih ve 49580 sayılı yazımızda da belirtilen Gar Meydanı tahsisinin iptali ile söz konusu miting için MNG AVM yanında bulunan ‘Yeni Miting Alanı’nın tahsisi uygun görülmüştür.”

‘MİLLETİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ’ 

CHP Erzurum Milletvekili Adayı Ayhan Koç, Valilik kararına tepki göstererek, “Erzurum Valiliği’nin iki gün ara ile göndermiş olduğu iki yazıyı bakın lütfen. Elbette ki, Cumhurbaşkanı adayımız Erzurum’da her koşulda milletle buluşacaktır. Valilik makamını siyasallaştıran ve devlet terbiyesinden yoksun bu iradeyi milletimizin vicdanına havale ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com