Sidar öldürüleli 98 gün oldu, ama katili hala yakalanamadı

Şanlıurfa’da yol verme tartışması yüzünden öldürülen Sidar Uygurlar’ın katili hala yakalanamamasına ailesi tepki gösteriyor. Çağlayan adliyesi önünde basın açıklaması yapan Bahar Uygurlar yetkililere seslendi.

TUBA DEMİR 18 Haziran 2020 VİDEO

 

 

Trafikte sollama yaptığı gerekçesiyle uyuşturucu baronu Yılmaz Geyik tarafından öldürüldüğü iddia edilen Sidar Uygurlar için adalet arayışı devam ediyor. 12 Mart gecesi saat 23:00 sularında Sidar Uygurlar iki arkadaşıyla birlikte Siverek Seyidoğlu caddesinde arabasıyla yol alırken, trafikteki bir aracı solladığı gerekçesi ile kavga çıktı. Aracın sahibi Yılmaz Geyik, kendisini sollayan Sidar Uygurlar’ı tenhada sıkıştırarak önünü kesti. Uygurlar’ın özür dilemesine rağmen Geyik, tabancasıyla ateş açarak onu öldürdü.

“KARDEŞİMİN KATİLİ RAHAT RAHAT DOLAŞIYOR”

Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen Yılmaz Geyik hala yakalanamadı. Duruma isyan eden ailesi ve yakınları bugün Çağlayan Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada abla Bahar Uygurlar yetkililere isyan etti. Valisi, savcısı, emniyet müdürü Yılmaz Geyik’i koruyor diyen abla Uygurlar sözlerine şöyle devam etti:

“Kardeşimin katili rahat rahat dolaşırken benim ailem takip altında, babamın ve kardeşlerimin önü kesilip tehdit ediliyorlar. Suçlu bizmişiz gibi muamele yapıyorlar. Basına çıkmamamız için evimizde polis tarafından tehdit edildik. Bir katilin olmayan itibarını korumak için bizi tehdit ediyorlar. Taziye dileklerini bildiren Süleyman Soylu nerede? Biz ona bir türlü ulaşamıyoruz. Üç aydır ortada yok, neden bu duruma müdahale edilmiyor? Ben 98 gündür işe gidemiyorum, adalet arıyorum, ama katil elini kolunu sallayarak geziyor ve kendine yeni bir ev yaptırıyor. Yeri belli olmasına rağmen neden hala yakalamıyorsunuz, neden soruşturma açmıyorsunuz?”

“TWEET ATANLARI DEĞİL, KATİLLERİ YAKALLAYIN”

Olay yerinde bulunan polislere dönerek ‘twit atanları değil, katilleri yakalayın’ diyen Bahar Uygurlar umarım adaletinizde boğulursunuz diyerek sözlerini sonlandırdı.

Çağlayan Adliyesi önünde Sidar için adalet arayışına destek veren Yüksel direnişçisi Nuriye Gülmen de bir açıklama yaptı. Sidar öldürüleli 98 gün oldu, ancak yetkililerin yapması gereken şeyleri ailesi tek başına yapmaya çalışıyor dedi. Bu adamı kim, neden koruyor diye soran Gülmen sözlerine şöyle devam etti:

Elini kolunu sallayarak gezen, yeri yurdu belli olan bu adam neden hala yakalanmıyor? Bir twit atanın, bir şarkı söyleyenin gece evi basılıyor, o kişileri elleriyle koymuş gibi buluyorlar ama nedense Siverek’te herkesin tanıdığı bu adamı polis bulamıyor. Biz buna asla ikna olmuş değiliz. 23 yaşındaki bir gencin trafikte birini sollaması yüzünden öldürülmesini içimize sindirmeyeceğiz. Katilin tutuklanması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yılmaz Geyik sanmasın ki bu olay unutulacak. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız. Bir aileyi 98 gündür adaletsiz bırakanların da hesap vermesini istiyoruz. Emniyetin uyuşturucu kaçakçısı Yılmaz Geyik’i koruduğu açıkça ortadadır. Yılmaz Geyik tutuklansın, adalet yerini bulsun.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com