WhatsApp’a yeni özellik geliyor

WhatsApp yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde yakın mesafede bulunan WhatsApp kullanıcıları kendi aralarında dosya alışverişi gerçekleştirebilecek.

KRONOS 21 Nisan 2024 TEKNOLOJİ

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni özellik geliyor. Bu özellik sayesinde yakın mesafede bulunan WhatsApp kullanıcıları kendi aralarında dosya alışverişleri gerçekleştirebilecek.

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile birlikte sosyal medya platformuna gelecek yeni özellik ortaya çıktı. Buna göre WhatsApp, yakın mesafede bulunan kullanıcıların kendi aralarında dosya alıp göndermelerini kolaylaştıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Hâlâ geliştirme aşamasında bulunan bu özellik beta kullanıcılarının karşısına çıkmayacak.

Web Tekno’nun aktardığına göre, geçmişteki kızılötesi ya da günümüzdeki Bluetooth gibi kullanılması beklenen özellikle birlikte kullanıcılar, istedikleri cihazlara kolayca veri aktarımı yapabilecekler. Bunun için iki kullanıcının da aynı anda onay vermesi gerekecek. Ayrıca veriler uçtan uca şifrelenecek.

İKİ AVANTAJI VAR

Bu özelliğin iki yeni avantajı dikkat çekiyor. Bunlardan ilki, özellikle büyük boyutlu dosyaları paylaşırken süreci daha kolay hale getirecek. Yakın mesafelerde büyük dosyaların bu şekilde aktarılması da internete olan bağımlılığı azaltacak ve daha hızlı veri paylaşımı sağlayacak. Özellikle internetin zayıf ya da dengesiz olduğu durumlarda, acil durumlarda vb. yakın mesafe veri paylaşımı çok işe yarayacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com