Wushu sporcusu Elif Akyüz haberlerine erişim yasağı

BirGün gazetesinin wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında yaptığı haberlere erişim engeli getirildi. Engel kararına gerekçe olarak, 'kişilik haklarını ihlal' dendi.

KRONOS 30 Ocak 2021 GÜNDEM

Aynı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katılan wushu sporcusu Elif Akyüz hakkında BirGün’ün haberlerine erişim engeli getirildi. Yasak getirilen haberlerden biri ise Akyüzlerin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama.

GEREKÇE, ‘KİŞİLİK HAKLARINI İHLAL’  

“Akyüzlerden bilindik savunma: Bayrak düşmanı vatan hainleri bizi çekemiyor” başlıklı haberde Elif Akyüz ve Necmettin Erbakan Akyüz’ün sosyal medya üzerindeki paylaşımları yer alıyor.

Sakarya 3. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 29 Ocak 2021 tarih ve 2021/296 sayılı kararıyla alınan engel kararına gerekçe olarak ‘kişilik hakları ihlali’ni gösterdi.


BİRGÜN’ÜN HABERİNE ERİŞİM ENGELİ 

‘Rakiplerine göre geride, bu puanı almamalıydı’ başlıklı haberinin kaynağı YouTube’da yayın yapan ve Akyüz’ün 2011’de kazandığı dünya şampiyonluğunu teknik olarak inceleyen Wushuleaks adlı bir hesaba ait.

‘Wushuda yeni perde: Şampiyonlukları da sahteymiş’ haberinin kaynağı ise Uluslararası Wushu Federasyonu. (IWUF) IWUF’un düzenlediği resmi dünya şampiyonaların da Elif Akyüz’ün iddia ettiği gibi sadece bir şampiyonluğu bulunuyor. BirGün’ün haberlerine getirilen erişim engeli kararı, ‘EngelliWeb’, Twitter hesabından duyurdu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com