X artık 2 ülkede tamamen ücretli oldu

X, botlarla mücadele kapsamında 2 ülkede tamamen ücretli oldu. Elon Musk ve ekibi, Yeni Zelanda ile Filipinler'de kullanıcılardan sembolik bir ücret alacak.

KRONOS 18 Ekim 2023 YAŞAM

X uygulamasına sesli ve görüntülü arama özelliği geliyor.

Dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk’ın satın aldığı X (eski adıyla Twitter) tüm kullanıcıları ilgilendiren yeni bir dönemi resmen başlattı. Bugüne kadar aldığı her karar ile teknoloji dünyasının gündeminde olmayı başaran Elon Musk yönetimindeki X’in yeni hedefi ise bot hesaplarla mücadele etmek. Bu mücadele kapsamında X, iki ülkede tamamen ücretli hale getirildi.

Elon Musk, bot hesaplarla mücadele etmenin tek yolunun sembolik de olsa para toplamak olduğunu söylemişti. X’in yeni kararı, ilk olarak Yeni Zelanda ve Filipinler’de test edilmeye başladı. Sadece yeni hesaplara odaklanan bu yeni sistem, paylaşım yapmak ve diğer gönderilerle etkileşime girilmesi için yıllık 1 dolar ödeme yapılmasını gerektirecek.

YENİ ZELANDA VE FİLİPİNLER’DE BAŞLADI

Elon Musk ve ekibi bu uygulamayı ilk kez Yeni Zelanda ve Filipinler’de başlatma kararı aldı. Bu ülkelerde X hesabı açan kullanıcılar ilk aşamada ödeme yapmayacaklar. Ancak ödeme yapmayan kullanıcılar bazı kısıtlamalar ile karşı karşıya gelecek. Elon Musk ve ekibinin bu uygulama için talep ettiği ücret ise sadece 1 dolar olacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com