‘Ya şampanyalı kutlama ya secde’ diyen Bozdağ: Söylediğimde ne var?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, büyük tepki çeken 'seçim akşamı iki fotoğraf' açıklamasıyla ilgili açıklama yaptı. Sözlerinin istismar edildiğini öne süren Bozdağ, "Bizim söylediğimizde ne var? Seçim olduğu gün, akşam seçim sonuçlarını insanların nasıl kutlayacağına dair bir değerlendirme" dedi.

KRONOS 29 Nisan 2023 GÜNDEM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde bunu sabaha kadar şampanya eşliğinde kutlayacağı’ şeklindeki sözlerinin çarpıtıldığını öne sürdü.

Ayrıştıran değil ‘birleştirici dil’ kullandıklarını iddia eden Bozdağ, ayrıca ‘kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediklerini’ savundu.

Bozdağ, katıldığı Haber Global yayınında tepki çeken bu ifadelerine ilişkin, “Bizim söylediğimizde ne var? Seçim olduğu gün, akşam seçim sonuçlarını insanların nasıl kutlayacağına dair bir değerlendirme. Onlar bunu istismar ediyorlar. ‘Bak ayrıştırıyor, bak kutuplaştırıyor.’ Çok net söylüyorum. Biz ayrıştırma, kutuplaştırma dili hiçbir yerde kullanmıyoruz, kullanmadık da. Birleştiren bir dil kullanıyoruz” açıklamasını yaptı.

‘KİMİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE EDİLMİŞ?

Kimsenin yaşam tarzına müdahale etmediklerini iddia eden Bozdağ, “AK Parti 20 yıldır iktidarda. Bize aralıksız hep söylediler, ‘Yaşam tarzına müdahale edecek, şöyle olacak, böyle olacak’. Biz, 20 yıldır hem Türkiye’nin kudretli bir iktidarıyız hem de yerel yönetimlerde iktidarız. Kimin yaşam tarzına müdahale edilmiş? Kime, hukuka aykırı bir müdahale söz konusu? Kimin giyimine, kuşamına, yemesine, içmesine, eğlenmesine karışılmış? Kimse bu noktada bir örnek gösteremez” dedi.

BEKİR BOZDAĞ’IN ŞAMPANYA ÇIKIŞI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şanlıurfa’da yaptığı konuşmada Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması halinde Türkiye’d eiki fotoğrafı ortaya çıkacağını savunmuştu. Bozdağ, “14 Mayıs’ın akşamı Türkiye’de iki fotoğraftan biriyle karşılaşılır. Ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb’ine hamdedenler olacak” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com