Yalıkavak Marina: Mehmet Ağar, yönetim kurulundaki görevinden ayrıldı

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'in ortaya attığı iddiaların ardından eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina'daki yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrıldı.

KRONOS 28 Mayıs 2021 GÜNDEM

Yalıkavak Marina tarafından yapılan açıklamada, Mehmet Ağar’ın yönetim kurulu başkanlığı görevinden ayrıldığı duyuruldu.

Yalıkavak Marina tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz yönetim kurulu başkanı Mehmet Ağar 17.05.2021’de görevinden ayrılma isteğini bildirdi. Sayın Ağar sağlık sorunları gerekçesiyle işlem yapmayı erteledik. Bu vesileyle Sayın Ağar’ın görevinden ayrıldığını kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

Ağar ise bu açıklama öncesinde yaptığı açıklamada, “Bu olaylar başladığı anda, ayrılmak istediğimi ifade etmiştim. Ameliyat olunca biraz beklemişler, anlaşılan” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televisyon programında Mehmet Ağar’ın 48 saat içerisinde Yalıkavak Marina’daki görevinden ayrılmasını istemişti.

AĞAR: AYRILACAĞIMI 15 GÜN ÖNCE BEYAN ETMİŞTİM

Ağar ANKA’ya açıklamasında ayrıca şunları söyledi: “Zor bir ameliyat geçirdim, sağlığımı düşünüyorum. Yönetim Kurulu ne yaptı? Bilmiyorum zaten ayrılmak niyetindeydim. Ameliyat olduktan sonra İstanbul’daki evimde dinlenmeye çekildim. Benim Bodrum’da ne işim var? Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben, bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdir. Ama konular çıktığı anda ‘herkes rahatlasın’ diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim, ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de yok.”

SEDAT PEKER’İN VİDEOLARI İLE ORTAYA ÇIKMIŞTI

Peker, ilk videolarında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı Palmali Holding’in sahibi Azeri asıllı Türkiye vatandaşı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na “kumpas kurmakla” suçlamıştı.

Peker’in iddiasına göre; Ağar, Mansimov’u tehdit ederek Bodrum’daki Yalıkavak Marina’ya el koymuştu.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com