Yandaş gazeteden ‘çalışan emekliye ikramiye’ iddiası

Kasım ayında emeklilere verilen 5 bin TL'lik ikramiyenin çalışan emekliye verilmemesine yönelik tepkiler sürerken yandaş Türkiye gazetesi, bu konuda çalışma başlatıldığını yazdı. Gazetenin iddiasına göre 5 bin TL'lik ikramiye çalışan emekliye de verilecek.

KRONOS 24 Kasım 2023 EKONOMİ

AKP’nin çalışmayan emekliye verilen 5 bin liralık ikramiyeden muaf tutulan diğer emeklilerle ilgili çalışma başlattığı iddia edildi. Öte yandan ikramiye kapsamının emekli muhtarlar, emekli belediye ve il genel meclisi üyelerini de kapsayacağı konuşuluyor.

İktidara yakın Türkiye gazetesinin haberine göre, tepkiler üzerine AKP yöneticileri bir defa daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Parti kurmayları, Cumhurbaşkanı’na “Emekliler için çok güzel bir uygulama yaptık; ancak bu istisnalar sebebiyle olumlu yanı değil, olumsuzlukları tartışılıyor. Bir düzenleme yapıp çalışan emekliler dâhil bütün emeklilere verelim” önerisini götürdü.

Cumhurbaşkanı’nın öneriye sıcak baktığı, bütün emeklilere 5 bin lira verilmesi yönünde hazırlık yapılmasını istediği ileri sürüldü.

Eğer çalışan emekliye de ikramiye karara bağlanırsa kanuni bir düzenlemeye gidilecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com