Yandaş medya kulisi: Kabine değişecek, 14 bakan gidici

İktidara yakın TGRT Haber'in kulisine göre Erdoğan, kabinede de değişikliğe gidecek. Buna göre 3 bakan haricinde hiçbir bakanın yeri garanti değil.

KRONOS 22 Nisan 2024 GÜNDEM

Yerel seçimde alınan ağır yenilgi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik birçok alanda değişiklik yapacağı iddiaları arttı. Bu kez iktidara yakın TGRT Haber’in kulisine göre Erdoğan, kabinede de değişikliğe gidecek. TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan’ın aktardığı kulise göre 3 bakan haricinde hiçbir bakanın yeri garanti değil.

AKP içinde raporların tek tek analiz edildiğini belirten Ahmet Sözcan, “Hangi illerde ne kadar oy alındı, ilçe ilçe simülasyonlar gerçekleştirildi. Neden oylar düştü, neden yükseldi gibi değerlendirmeler yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bütün bunları ayrıntılı şekilde değerlendiriyor. Aynı zamanda anket çalışmaları da dürüyor. Neden AK Parti’ye oy vermediniz, aday profilini mi beğenmediniz, mevcut başkan vaatlerini yerine getirmedi mi gibi… Bütün bu çalışmalar bittikten sonra Erdoğan’ın düğmeye basmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Erdoğan’ın seçim sonrası istişarelerini devam ettiğini söyleyen Sözcan, şöyle devam etti:

“Onun ardından düğmeye basmasını bekliyoruz. İlk etapta ilçe ve il başkanlıkları, ardından A takımı olarak adlandırılan kurmay ekibinde bir değişiklik olmasını bekliyoruz. Sonbaharda yapılacak kongrede de Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda değişiklik bekliyoruz. Bu kapsamda Kabine’de de bir değişiklik olabileceği yönünde kulis bilgileri var. 3 bakan haricinde hiçbir bakanın yerinin garanti olmadığı kulislerde konuşulmuştu.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com