Yandaş yazar Ahmet Hakan da Saray-AKP kavgasına katıldı

Erdoğan'ın danışmanı Mehmet Uçum ile AKP'liler arasındaki Van kavgasına yandaş yazar Ahmet Hakan da katıldı. Ahmet Hakan, Mehmet Uçum'un kullandığı dile tepki gösterdi ve ekledi: "Uçum'a hararetle tavsiye ediyorum...'

KRONOS 07 Nisan 2024 GÜNDEM

Van’da yüzde 55 oyla seçilen DEM Parti eşbaşkanı Abdullah Zeydan’ın mazbatasının elinden alınmasıyla başlayan olaylar YSK’nın kararıyla yeniden sahibine verilse de bu kez Saray ile AKP arasında kavga yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bulunan Erdoğan’ın danışmanı Mehmet Uçum’un “devlet” vurgulu açıklamasında mazbatanın DEM Partili adaya iade edilmesi kararını doğru bulunan Hayati Yazıcı gibi AKP’lileri isim vermeden hedef alması tartışmalara neden oldu. Mehmet Uçum’un açıklamalarına AKP’li Orhan Miroğlu, Hüseyin Çelik, Aziz Babuşcu gibi isimlerden tepkiler gelirken, yandaş yazar Ahmet Hakan da kavgaya kaltıldı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Erdoğan’ın danışmanı Mehmet Uçum’u hedef aldı. “Uçum’un kullandığı dilde sorun var” diyen Ahmet Hakan, “Mehmet Uçum’a hararetle tavsiye ediyorum: ‘Kaydedildi, not edildi’ dili, iyi bir dil değil. Bu dile savrulmadan da görüşlerinizi açıklayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

‘MEHMET UÇUM’UN KULLANDIĞI DİLDE BİR SORUN VAR’

Ahmet Hakan’ın yazısındaki ilgili kısım şöyle:

“Cumhurbaşkanı Danışmanı Mehmet Uçum’un özellikle hukuki konularda çıkışları oluyor.

İçerik kısmına hiç girmiyorum.

Görüşlerinin bazılarına katılırım Uçum’un, bazılarına katılmam.

Fakat Uçum’un çıkışlarında kullandığı dilde sorun var.


 

“Bu yaklaşımınız not edildi. Bu görüşleriniz kaydedildi” falan diyen bir devlet dili kullanıyor. Üstelik bunu AK Parti’nin içine karşı yapıyor.

Mehmet Uçum’a hararetle tavsiye ediyorum:

“Kaydedildi, not edildi” dili, iyi bir dil değil. Bu dile savrulmadan da görüşlerinizi açıklayabilirsiniz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com