Yanlış adrese baskın yapan polis, iki kişiye saatlerce şiddet uyguladı

Narkotik şubede görevli polisler, arama yapmaya gittikleri evin sakinlerini döverek karakola götürdü. Yanlış adrese baskın düzenledikleri ortaya çıkan ve iki kişiyi yaralayan polisler hakkında suç duyurusu yapıldı.

KRONOS 31 Aralık 2021 GÜNDEM

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Çilek Mahallesi 6352 sokakta ikamet eden Yolgın soyisimli kuzenlerin evine dün sabah saatlerinde Mersin Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube polislerince operasyon düzenlendi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, yanlış adrese baskın yaptıkları gerekçesiyle polislerle tartışan İsmail ve Serhat Yolgın isimli vatandaşlar polisler tarafından darp edilerek emniyete götürüldü.

Vücutlarının farklı yerlerinden ciddi şekilde yaralanan İsmail ve Serhat Yolgın hakkında “görev başındaki memuru engellemeye çalışmak ve görevini yaptırmamak” iddiasıyla işlem başlatıldı.

Mersin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen iki kuzen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İsmail ve Serhat Yolgın ise kendilerini darp eden polisler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

‘ÜMİT AKDENİZ İSİMLİ POLİS DARP ETTİ’

Polis tarafından şiddete uğrayan İsmail ve Serhat Yolgın, “Narkotik ekiplerinin eve gelip arama yapmak istediğini ancak yanlış eve geldiklerini söyleyince de polislerle tartıştıklarını” belirtti.


 

Polislerin evde bir şey bulamadığını söyleyen Yolgın kuzenler, “Tartışmadan sonra polisler ikimizi aldı ve narkotik şubeye gittik. Bizi orada sabaha kadar ıslata ıslata dövdüler. Araçta giderken ise Ümit Akdeniz diye bir komiser var o özellikle bizi darp etti” diye konuştular.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com