Yapı Kredi’den rekor promosyon

Yapı Kredi, Akbank, Garanti ve TEB başta olmak üzere özel bankalar emekli maaş promosyonunu dörde katlayınca üniversiteler bankaları yeniden masaya davet etti.

KRONOS 17 Ekim 2022 EKONOMİ

Özel bankaların emeklilere dönük nakit desteği (promosyon) ekim ayında devam ederken; kamu kurumları, belediyeler ve üniversiteler promosyona zam yaptırmak için bankalarla yeniden masaya oturdu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) 2021 yılında promosyon mukavelesi imzaladığı Yapı Kredi Bankası ile müzakerelerde sona geldi. Kronos’un edindiği bilgiye göre, Yapı Kredi üç yıllık yeni mukavele mukabilinde promosyon tutarını 45 bin Türk Lirası’na (TL) yükseltecek.

YAPI KREDİ, TEB’İN TAHTINA GÖZ DİKTİ

Tarafların mukaveleyi imzalaması hâlinde promosyon rekoru Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) Koç Holding’in iştiraki Yapı Kredi’ye geçecek.

TEB, Anadolu Üniversitesi ile geçen ay üç yıllık maaş hesabı mukabilinde 41 bin 500 TL’ye imza atmıştı. 5 bin 500 çalışanan promosyonu banka hesaplarına eylülde aktarılmıştı.

Yapı Kredi, OMÜ’nün idarî ve akademik kadrosunun maaş hesapları karşılığında 1 Şubat 2021 ile 21 Şubat 2025 tarihleri arasında dört yıllık dönem için 6 bin 60 TL vermişti.

Eski mukavelenin iptal edileceği ve OMÜ çalışanlarının daha önceki mukavele ile verilen promosyonun 5 bin 500 TL’sini iade edeceği belirtiliyor.

KAMU BANKALARI MÜŞTERİ KAYBEDİYOR

Özel bankalar başta emekliler olmak üzere çalışanların maaş hesapları için kıyasıya rekabet ediyor. Ancak kamu bankaları (Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank) ile PTT emeklilere 750 TL promosyonu reva görüyor.

Özel bankalar birkaç ay içinde promosyon tutarını 1.500 TL-2 bin 500 TL civarından 7 bin 500 TL seviyesine yükseltmişti.

 

Gecikmiş kredi borcu olmayan emekliler promosyon mukavelesinin vadesi dolmasa da maaşını daha fazla promosyon veren bankaya nakledebiliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com