Yaşlı dublörün çılgın gösterisini binlerce kişi heyecanla izledi

Romanya’nın ünlü dublörü Nicolae Dreghici, 71 yaşında gerçekleştirdiği çılgın araba uçuş gösterisi ile binlerce kişiye adrenalin heyecanı yaşattı.

HAYRİ GÜL 23 Ağustos 2023 YAŞAM

Romanya’nın yılların eskitemediği ünlü dublörü Nicolae Dreghici (71) Alba Iulia’daki bir arazide gerçekleştirdiği çılgın uçuş gösterisi ile binlerce kişiye adrenalin heyecanı yaşattı.

Transilvanya’lı Nicolae Dreghici veya arkadaşlarının taktığı isim ile Lae, ileri yaşına rağmen geçtiğimiz pazar günü yaptığı 17 metrelik uçuş gösterisi ile kendi rekorunu kırdı. Arabayla önündeki dere engelini 17 metre yükseklikten yukarıdaki ağacı da sıyırarak uçmayı başaran çılgın dublörün muhteşem gösterisi, yürekleri ağzında binlerce kişi tarafından heyecanla izlendi. Gösteriye sponsor olan Alba Iulia Belediye Başkanı Gabriel Pleșa da ünlü dublörü tebrik etti.

HURDA ARAÇTAN SAĞ ÇIKINCA ALKIŞ KOPTU
İzleyicilerin şaşkın bakışları altında hurdaya dönen araçtan sağ çıkınca alkış yağmuruna tutulan Dreghici, arabadan inerek izleyicileri selamladı.

Drone ile çekilen görüntülerde ve aracın içindeki kamera kayıtlarında dublörün arabayı rampada nasıl fırlattığını ve uçuş sırasında yukarıdaki bir ağacın dallarını nasıl kırdığı açıkça görülebiliyor. Hatta yukarıdaki bir ağaç dalı kırdığı arabanın ön camından dublörün önüne düşüyor. Gösteride herhangi bir tatsızlık yaşanmadı ve 71 yaşındaki dublör, alanının en iyisi olduğunu bir kez daha kanıtladı.

“YAŞAMAK İÇİN RİSK ALIYORUM!..”
Mesleğini, “Risk için yaşıyorum, yaşamak için risk alıyorum” sloganı ile özetleyen 71 yaşındaki ünlü dublör, mottosunu giydiği koruyucu pilot kıyafetinin üzerine de yazdırmış. Gösteri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ünlü dublör, gösteriyi “Benim için zordu, ama bunu da başardım. Gerçek şu ki dirençli bir vücudum var. Bunu da atlattım.” sözleriyle açıkladı.

FİLMLERDEKİ TEHLİKELİ VE ZOR SAHNELERİN GERÇEK KAHRAMANI!
Bugüne kadar hakkında birçok belgesel de yapılan çılgın dublör, Romanya’da ve uluslararası önemli filmlerdeki tehlikeli sahnelerde rol aldı. Bazı filmlerdeki en zor ve tehlikeli sahnelerin gerçek kahramanı oydu aslında. Dreghici, 1995 yılında yine Alba Iulia çevre yolunda yaklaşık on binin üzerinde kişinin izlediği gösteri ile uluslararası alanda tanındı. Gösteride, saatte 140 km /saat hız yapan ‘Dacia 1310’ ile köprü üzerinden 63,68 metre havada uçarak gerçekleştirdiği muhteşem gösterisi Romanya’da hala hafızalardaki yerini koruyor.

KARİYERİNE EVİN ÇATISINDAN ATLAYARAK BAŞLAMIŞ

1952 yılında Alba şehrinin ‘Oarda de Sus’ köyünde dünyaya gelen Dreghici, ilk kariyerine henüz 9 yaşındayken evlerinin çatısından atlayarak başlamış. 18 yaşında gönüllü olarak Köstence’ye askere gitti. Daha sonra hayallerinin peşine takılarak dublör olmak için Bükreş’e geldi. İlk olarak aldığı motosikletle gösteriler yapmaya başladı. Daha sonra tüm dublör ustası Szobi Cseh ile tanışması önünü açtı.

1980 yılında ilk defa filmlerde dublörlük yapmaya başladı. Daha sonra çok sayıda Romen ve yabancı filmlerdeki tehlikeli sahne ve gösterilerde rol alan Dreghici, her zaman yola, hedefini başaracağına inanarak çıktığını vurguluyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com