‘Yassıada’ oteli iflas bayrağını çekti 

Yassıada'da 2018 yılında çehresi değiştirilerek törenle açılan 5 yıldızlı Katre Island Hotel zarar ettiği için devrediliyor. Otelin işletme hakkını kamuya vermek için görüşmelerin başladığı duyuruldu.

KRONOS 08 Nisan 2022 EKONOMİ

5 yıldızlı Katre Island Hotel

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., tarafından Yassıada’da yapılan Katre Island Otel zarar ettiği gerekçesiyle devredilecek.

Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş, Yassıada’daki 5 yıldızlı otelin işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelerin başladığını duyurdu. Yap-İşlet-devret projesi kapsamında 2018 yılında hizmete açılan otel, 4 yıl sonra kapılarını müşteriye kapattı.

KURUMLARIN ETKİNLİK VE TOPLANTILARI İÇİN KULLANILDI 

Otele telefonla ulaşarak rezervasyon yaptırmak isteyenlere “Tadilatta olduğumuz için kapalıyız” yanıtı verilerek oda satışı yapılmıyor. İnternet üzerinden de oda satın almak isteyen kişiler ‘Müsait oda yok’ uyarısıyla karşılaşıyor.

Katre Island Otel, açıldığı günden bu yana çoğunlukla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile ona bağlı kurumların etkinlik, toplantı ve konaklamaları için kullanıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com