Yavaş’tan, Ankara’nın girişinde durdurulan avukatlara çorba ve battaniye desteği

İllerinden başlattıkları “Savunma Yürüyor” eylemiyle geldikleri Ankara’nın girişinde durdurulan baro başkanlarına gönderilen yemek ve battaniyelere polis tarafından el konulduğunun bildirilmesinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, baro başkanlarına gece yarısı çorba ve yağmurluk gönderdi.

KRONOS 23 Haziran 2020 GÜNDEM

AKP’nin “alternatif baro” tasarısına karşı “Savunma Yürüyor” adıyla protesto yürüyüşü başlatan ve Ankara’ya girişleri engellenen baro başkanları, kent girişinde oturma eylemlerini sürdürürken polis avukatlara gönderilen yemeğe el koydu ve  çevrede ihtiyaçlarını giderdikleri kafeyi zorla kapattırdı.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise eylemlerini sürdüren baro başkanlarına gece yarısı çorba ve yağmurluk gönderdi.

İllerinden başlattıkları “Savunma Yürüyor” eylemiyle geldikleri Ankara’nın girişinde durdurulan baro başkanları eylemleri sürüyor. Kendilerine destek için gelen avukatları evlerine gönderen baro başkanları, Ankara’nın girişine 300 metre kala bir şantiyede bekleyişlerini sürdürüyor.

POLİS AVUKATLARA GÖNDERİLEN YEMEĞE EL KOYDU

Bekleme kararlı olan baro başkanlarının yemeklerine de el konulduğunu Aydın Barosu Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt sosyal medyadan şöyle duyurdu:

“Ankara Barosu’nca buradaki Baro Başkanları ve meslektaşlar için getirtilen yemeklere el konuldu az önce. Ayıbın, hukuksuzluğun tarihi yazılıyor Başkent girişinde. Unutmayın şunu: Aç da bıraksanız, susuz da bıraksanız savunma makamı susmayacak. Direniyoruz.”

Bozkurt ayrıca, “Bir bardak çayı almamıza bile engel oluyorsunuz ama bizim içimiz sımsıcak. Sizin kalplerinizse buz kesmiş. Biz dimdik ayaktayız ve gülüyoruz ya bu da size dert olsun. Zülüm payidar olmaz” diye mesaj attı.

Tekirdağ Baro Başkanı Sedat Tekneci de geçe yarısı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Şu anda arada acil ihtiyaçlarımızı karşılamak için geldiğimiz çay ve kahve içtiğimiz kafeyi de çevik kuvvet kapatmaya zorluyor. Çadır kurdurmadırlar, sandalye vermiyorlar. Yemek verdirmiyorlar” dedi.

MANSUR YAVAŞ’TAN DESTEK

Başkent’te yoğun yağış altında polisin müdahalesine maruz kalan baro başkanlarına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yağmurluk gönderdi. Aydın Baro Başkanı Bozkurt, yaptığı paylaşımda Yavaş’a teşekkür etti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com