Yazar Tuna Kiremitçi etliye sütlüye karışmayan sanatçılara seslendi: Hiçbir konuda fikirleri yok sanki

Şair ve müzisyen Tuna Kiremitçi, Instagram paylaşımında Hakan Günday, Şener Şen, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman, Zerrin Tekindor ve Beyazıt Öztürk’e yüklendi. "Hayatlarını etliye sütlüye karışmamak ve hiçbir risk almamak üzerine kurmuşlardır” eleştirisinde bulundu.

KRONOS 09 Mayıs 2023 KÜLTÜR

Şair, yazar ve müzisyen Tuna Kiremitçi, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Hakan Günday, Şener Şen, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman, Zerrin Tekindor ve Beyazıt Öztürk’e tepki gösterdi.

Kiremitçi’nin, “Her adımlarında pop kültürün full desteğini almalarına rağmen, hayatlarını etliye sütlüye karışmamak ve hiçbir risk almamak üzerine kurmuşlardır” dediği paylaşım şu şekilde:

“POP KÜLTÜRÜN FULL DESTEĞİNİ ALMALARINA RAĞMEN…”
“Aman abi, suya-sabuna dokunmayalım’ diyen bir sanatçı tipi vardır: Mesela yazar Hakan Günday öyledir. Sonra Şener Şen, Yavuz Turgul, Nil Karaibrahimgil, Teoman, Zerrin Tekindor, Beyazıt Öztürk… Hepsinin cukkalı birer dahi olmasına ve her adımlarında pop kültürün full desteğini almalarına rağmen, hayatlarını etliye sütlüye karışmamak ve hiçbir risk almamak üzerine kurmuşlardır. Hiçbir konuda fikirleri yoktur sanki.


Belki de bir bildikleri vardır. Belki faşizme kalbiyle direnmiş Stefan Zweig’in vardır onlara söyleyeceği bir şey. Kim bilir? Kıymetli yazar Murat Beşer ile izleyiciler huzurunda, The Populist DJ kabini başında bu çerçevede söyleştik. Edebiyatla müzik ve sinema arasında slalom yaptık. Daha iyi bir Türkiye’de daha iyilerinin yapılması dileğiyle.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com