Yeneroğlu: Hukuk devletinde herkes en tahrik edici görüşlere tahammül etmek zorundadır

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alınmasına sosyal medya hesabındaki paylaşımlar ile tepki gösterdi.

KRONOS 26 Ekim 2022 GÜNDEM

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasına sert tepki gösterdi. Düşünce özgürlüğü vurgusu yapan Yeneroğlu, “Demokratik hukuk devletinde herkes en tahrik edici görüşlere tahammül etmek zorundadır” dedi.

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın gözaltına alınmasına sosyal medya hesabındaki paylaşımlar ile tepki gösteren DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, “Şebnen Korur’un ifadelerinden rahatsız olabilir, en sert demokratik tepkinizi gösterebilirsiniz. Ancak şiddete çağrı olmayan ve hiç kimsenin hakkını ihlal etmeyen bir görüşten dolayı suçlayamaz, cezalandıramazsınız!” ifadelerini kullandı.

‘HERKES TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDADIR’

“Şebnem Korur Fincancı derhal serbest bırakılmalıdır!” diyen Yeneroğlu, “Elbette terör örgütünün kanalında açıklamalar yapmayı demokratik kültüre aykırı bulur, hiçbir şekilde tasvip etmem. Fakat söz konusu iddialara da doğru değil der, tepki gösterir ve geçersiniz” dedi.

Yeneroğlu, düşünce özgürlüğü vurgusu yaparak, “Demokratik hukuk devletinde herkes en tahrik edici görüşlere tahammül etmek zorundadır” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com