Yeneroğlu: İBB’de yapılan fişleme operasyonu

DEVA Partili Yeneroğlu, İçişleri Bakanlığı'nın İBB'de yaptığının fişleme operasyonu olduğunu ve hukukla hiç alakasının olmadığını kaydetti. Yeneroğlu, "Nasıl olsa alışmışlar gelen geçeni terörist ilan etmeye... Nasıl olsa lekelenmeme hakkı, masumiyet karinesi hukuktan nasipsiz baskı rejimlerinde geçersiz" dedi.

KRONOS 27 Aralık 2021 GÜNDEM

Yeneroğlu: İBB'de yapılan fişleme operasyonu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İBB çalışanlarıyla ilgili yaptığının fişleme olduğunu ve hukuk devletiyle alakasının olmadığını söyledi.

Yeneroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı çalışanlarının terör örgütleriyle iltisak/irtibatlı olduğu yönündeki açıklamasına tepki göstererek, “Madem iltisak/irtibat gibi hukukla alakasız kavramlar insanları terörle suçlamak için yeterli, o zaman adli sicil kayıtlarına ne gerek var…” dedi.

Yeneroğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, İçişleri Bakanlığı tarafında 455 İBB çalışanının terör örgütleriyle iltisak/irtibatlığı olduğu iddiasını değerlendirdi.


Yeneroğlu, şu paylaşımlarda bulundu:

“Bu fişleme operasyonun hukuk devleti ilkeleri ile uzaktan yakından alakası yok, dolayısıyla İçişleri Bakanı’na çok yakışmış.

Ayrıca madem iltisak/irtibat gibi hukukla alakasız kavramlar insanları terörle suçlamak için yeterli, o zaman adli sicil kayıtlarına ne gerek var…

Hukuk devleti olsaydık İçişleri Bakanlığı onbinlerce insanı töhmet alında bırakamaz, İBB’yi de böyle hedef gösteremezdi.

Zaten hukuk devleti olsaydık İçişleri Bakanı suç örgütü liderinin kendisi hakkında ortaya attığı iddialar sebebiyle çoktan istifa etmiş olması gerekirdi.

‘Ayrıca bazılarının…‘ özet olmuş…

Nasıl olsa alışmışlar gelen geçeni terörist ilan etmeye…

Nasıl olsa lekelenmeme hakkı, masumiyet karinesi hukuktan nasipsiz baskı rejimlerinde geçersiz.

Hani PKK’lı sayısı 200’ün altına inmişti?

Oysa sadece İBB’de 455 kişi varmış!?…”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com