Yeni Bakan Derya Yanık’ın Adnan Oktar’la fotoğrafları ortaya çıktı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na getirilen Derya Yanık'ın Adnan Oktar ile fotoğrafları ortaya çıktı. Yanık’ın Çırağan Sarayı'ndaki Adnan Oktar iftarında çekilmiş fotoğrafı, Oktarcıların internet sitesinde hala duruyor.

KRONOS 22 Nisan 2021 GÜNDEM

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atanan Derya Yanık, geçmiş dönemdeki sosyal medya paylaşımları ve ziyaretleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Oda TV’den Hakan Erol’un haberine göre, Adnan Oktar Cemaati içinde önemli bir pozisyonda bulunan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmayan Meral Kalça’nın bilgisayarından Derya Yanık’ın adı çıktı.

İFTAR LİSTELERİNDE İSMİ YER ALIYOR

Kalça’nın bilgisayarındaki dokümanların içinde yer alan “Notlar” kısmında; birçok sanatçı siyasetçi, patron ve din adamının isimlerine rastlanıldı. Söz konusu not; Oktar Cemaati’nin operasyon gününe kadar geleneksel hale getirdiği iftar organizasyonunu içeriyor.


EN ETKİLİ İSİMLERDEN BİRİ DAVET ETMİŞ

”23 Mayıs 2018” tarihli notta, Çırağan Sarayı’na iftar için çağrılacaklar listesi oluşturulurken, Derya Yanık’ın da davetliler arasında olduğu görüldü. Oktarcıların Yanık için tuttuğu notta, cemaatin en etkili isimlerinden biri olan Meltem Arıkan’ın ismini vermesi dikkat çekti. Tutulan notta; Yanık’ı davet eden ismin Meltem Arıkan olduğu ve Yanık’ın Meltem Arıkan’ın misafiri olduğu belirtiliyor.

OKTAR İLE İFTAR FOTOĞRAFI

Derya Yanık’ın Oktarcılarla ilişkisinin 2018’den önceye de dayanması dikkat çekti. Yanık’ın, Oktarcıların 2015 yılındaki iftar davetine katıldığı ve Adnan Oktar’la sohbet ettiği ortaya çıktı. Söz konusu fotoğraf, Oktarcıların web sitelerinde hâlâ durması da dikkat çekti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com