Yeni parti hazırlığı yapan Ağıralioğlu: ‘Tayyip Bey’i çok iyi izliyorum’

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkıp İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, yeni parti kurma hazırlığında olduğunu açıkladı. Ağıralioğlu'nun siyasette örnek aldığı isimse Erdoğan: "Neyin nasıl yapıldığına, yapılmadığına..."

KRONOS 28 Eylül 2023 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı süreci sonrası İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, yeni parti kurmaya hazırlanıyor. Yerel seçim sonrasını işaret eden Ağıralioğlu, “Partiyi kurmak kolay ancak milletin kalbine kurmak zordur. Zor olanı yapacağız, milletin kalbine kuracağız partiyi” dedi.

Haber Global’de Çağlar Cilara’nın programında konuşan Ağıralioğlu, “Daha iyisini yapabilmeyi istişareye açtım. Yerel seçimin ardından istişaresini ettiğim işi başlattım. İşin sonu memleketi yönetiyoruz iradesiyle buluştuğu gün, o programın bir iradesi vardır ve milletin huzuruna çıkacak. Milletin kalbine kurmak zordur partiyi” dedi.

Ağıralioğlu, siyasette Erdoğan’ı izlediğini de belirterek, “Tayyip Bey’i çok iyi izliyorum, neyin nasıl yapıldığına, yapılmadığına…” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin oyunun yüzde 30’un altına indiğini iddia eden ve iktidarın tek amacının muhalefeti dağıtmak olduğunu belirten CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın sözlerini de eleştiren Ağıralioğlu, “Olağanüstü bir tespit. Bu siyasi zeka demek ki yenilgide, yenildikçe zekası açılıyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com