Yılmaz Özdil, Özgür Özel’e yüklendi: Bu koltuğa yakışmıyor

Özgür Özel ile Yılmaz Özdil arasındaki polemik hız kesmiyor. Özel’in eleştirilerine YouTube kanalındaki bir yayınla yanıt veren Özdil, “Benden özür dileyene kadar hakkındaki gerçekleri anlatmaya devam edeceğim” dedi.

KRONOS 21 Haziran 2024 GÜNDEM

Gazeteci Yılmaz Özdil, YouTube yayınında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Özel’in, kendisini kutuplaşmadan beslenmekle ve CHP’ye ağır hakaretler etmekle suçladığını belirten Özdil, bu iddiaların asılsız olduğunu belgeleriyle kanıtlayacağını ifade etti. Özdil, 42 yıldır CHP’li olduğunu ve CHP’yi savunduğu için diğer partiler tarafından defalarca mahkemeye verildiğini vurguladı.

Özdil, Özel’in kendisiyle ilgili iddialarının tamamen yalan ve iftira olduğunu belirterek, Özel’in seçimin ertesi günü yazdığı iddia edilen “bidon kafa” yazısının doğru olmadığını ve bu yazının seçimle alakası olmadığını söyledi. Ayrıca, Özel’in kendisine yönelik eleştirilerinin kişisel kin ve iftira içerdiğini belirten Özdil, bunları belgeleriyle çürüteceğini ifade etti.

YILMAZ ÖZDİL: BU KOLTUĞA YAKIŞMIYOR
Özdil, Özel’in genel başkan olarak başarısız olduğunu ve CHP’yi savunmak yerine kendisine saldırdığını dile getirerek, “Özgür Özel’in CHP tarihinin en çapsız genel başkanı olduğunu söylüyorum. Bu koltuğa yakışmıyor.” dedi. Özdil, ayrıca Özel’in AKP medyası tarafından parlatıldığını ve gerçek CHP’liler yerine AKP’nin çıkarlarına hizmet ettiğini savundu.

Özdil, yayınında “Özgür Özel, bana karşı şahsi kin duyuyor. Hadiseyi şahsileştiriyor. O zaman diyorum ki; elinden geleni ardına koyma. Hodri meydan. Benden özür dileyene kadar hakkındaki gerçekleri anlatmaya devam edeceğim. Ama sindire sindire anlatacağım. Bu günlük bu kadar. Asıl pazartesi günü anlatacağım” ifadelerini de kullandı.

NE OLMUŞTU?
Özgür Özel ve Yılmaz Özdil arasındaki tartışma, gazeteci Yılmaz Özdil’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştirmesi ile başladı. Özdil, Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesini “Asrın Lider Özgür Özel’e ‘Koltuk’ Verdi!” başlıklı bir video çekerek eleştirdi. “Oy vermeyen seçmene ‘Bidon kafa’ diyen zihniyet” diyerek Yılmaz Özdil’i işaret eden Özel de, “47 yıldır ilk kez birinci parti olmamızın sebebi, bu zihniyetten yaşadığımız kopuş” ifadelerini kullandı.


Özdil ise bunun üzerine, sosyal medya üzerinden “Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca ‘Yılmaz abi’ diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını… gözlüğü çıkardın ama gözüne sokacağım” ifadeleriyle paylaşımlar yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel de, Özdil’in bu ifadelerine yanıt vererek, “Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun Yılmaz Özdil. Haddini bil” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com