Yine faciadan dönüldü: Kız öğrenci yurdunda asansör yere çakıldı

KYK yurtlarında arızalı oldukları için düşen asansör kazalarına bir yenisi daha eklendi. Rize KYK yurdunda bir öğrencinin inmesinden hemen sonra asansör yere çakılırken, olaydan sonra toplanan öğrenciler yurt yönetimine sert tepki gösterdi.

KRONOS 06 Kasım 2023 GÜNDEM

Rize’de, Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı kız öğrenci yurdunun asansörü, zemine çakıldı. Çıktığı asansörün gürültüyle zemine çakılması üzerine fenalık geçiren üniversiteli Seranur D. tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Yaşanan olayın ardından yurt binasından çıkan öğrenciler durumu protesto ederken, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz da yurda geldi.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz da yurda gelerek öğrencilerin sorunlarını dinledi.

VALİ: ÖĞRENCİLERLE DOĞRUDAN TEMAS KURACAĞIM

Bina önündeki öğrencilere hitap eden Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, öğrenci temsilcileri ile görüştüğünü söyledi. Kazada yaralanan olmadığını bildiren Baydaş, şöyle konuştu:

“Vali olarak söylüyorum; burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum. Öğrenci arkadaşlarımla doğrudan temas kuracağım. Kendi telefonumu vereceğim. Yurdun her türlü problemi, asansörle ilgili sorunlar ifade edildi. Tamamıyla ilgili arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kuracağım. Problemleri beraber çözeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com