Yine Mersin Limanı yine kilolarca kokain

Uyuşturucu ticaretinin kilit noktalarından biri haline gelen Mersin Limanı'nda 77 kilogram kokain ele geçirildi.

KRONOS 07 Ocak 2024 GÜNDEM

Mersin Limanı’na yönelik yapılan uyuşturucu operasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Muz yüklü konteynerin ön kısmında gizli bir bölmenin içine saklanmış kokain bulundu. Piyasa değeri 120 milyon TL olan 77 kilogram kokain ele geçirildi. 2 kişi gözaltına alındı.

Ticaret Bakanlığı Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen narkotik risk analizleri kapsamında, Orta ve Güney Amerika ülkelerinden Mersin Limanı’na gelen konteynerler mercek altına alındı.

Risk değerlendirmeleri çerçevesinde muz yüklü bir konteyner şüpheli görülerek takip edildi. Gümrük Muhafaza ekiplerinin x-ray taramasına sevk ettikleri konteynerde tarama sonucunda şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine konteyner, detaylı şekilde kontrol edilmek üzere arama hangarına alındı.


 

Gümrük Muhafaza ekiplerinin narkotik dedektör köpekleri kullanarak gerçekleştirdikleri detaylı aramada konteynerin ön kısmında gizli bir bölmenin içerisine saklanmış vaziyette 77 kilogram ağırlığında kokain ele geçirildi.

Değeri 120 milyon lira olan uyuşturucu ile ilgili Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com