Yine saha karıştı: Bursasporlu futbolcular, Diyarbekirli oyunculara tekme ve yumruklarla saldırdı

Bursaspor, Diyarbekirspor karşılaşmasında saha karıştı. 5 kırmızı kartın çıktığı maçta Bursasporlu futbolcular, Diyarbekirli oyunculara saldırdı.

KRONOS 20 Aralık 2023 GÜNDEM

TFF 2. Lig Beyaz Grup 18. haftasında Bursaspor, Diyarbekirspor’u konuk etti. 5 kırmızı kartın çıktığı maçta Bursasporlu futbolcular, Diyarbekirli futbolculara saldırdı. Maç, Diyarbekirspor’un 2-0 üstünlüğüyle bitti.

Maçta Diyarbekirspor’un attığı ikinci gol sonrası saha karıştı. Bursasporlu oyuncular ve sahaya giren bazı kişiler golden sonra Diyarbekirli futbolculara saldırdı. Maçın ardından soyunma odaları koridorunun girişinde toplu olarak bekleyen Bursasporlu futbolcular ve personeli Diyarbekirli futbolculara tekme ve yumruklarla bir kez daha saldırdı.

Bu sırada polisin saldırıyı engellemede yetersiz kaldığı görüldü.

Maç sonunda Serhat Çalışkan, Cem Celik, Bünyamin Yürür, Diyarbekirspor, Çağatay Yılmaz ve Bilal Güney’e kırmızı kart verildi.

BU İLK DEĞİL

Daha önce de mart ayında oynanan Amedspor-Bursaspor karşılaşmasında, Amedspor’a yönelik linç girişimi yaşanmıştı.

Amedspor’a yönelik şiddet takımın konakladığı otelin önünde gece saatlerinde başlamıştı. Otel önünde toplanan Bursaspor taraftarı, saatlerce ırkçı sloganlar atmış, Mehter Marşı okumuştu. Maç sırasında ise tribünlerden sahaya kuru sıkı mermi ile kesici alet atılmış, Amedsporlu futbolcuları pet şişe yağmuruna tutulmuştu.

Tribünlerde ise Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın posterleri ile bölgede faili meçhul cinayetlerin simgesi olan beyaz Toros marka araçların fotoğrafları açılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com