Yusuf Kerim’in babası: Yusuf’um çok çekti; ona bunu yaşatanlara da kalmayacak bu dünya

3 Ekim'de son yolculuğuna uğurlanan Yusuf Kerim Sayın'ın babası, sosyal medyada bir paylaşımda bulunarak, destek verenlere teşekkür etti. "Yusuf'um çok çekti. Ona bunu yaşatanlara da kalmayacak bu dünya. Tek hayali uçmaktı, melek olup uçtu ağrılarından kurtuldu" dedi.

KRONOS 04 Ekim 2023 GÜNDEM

FOTOĞRAFLAR: YUSUF ASLAN / KRONOS ÖZEL

Annesi tutuklandığı için kanser tedavisini bir süre yalnız geçiren ve Ewing Sarkom hastalığıyla mücadele eden 7 yaşındaki Yusuf Kerim hayatını kaybetmişti. Yusuf Kerim’im annesi Gülten Sayın’ın tutuklanması kamuoyunda tepkilere neden olmuş ve hükümet hasta çocukların anneleri ile ilgili düzenleme yapmak zorunda kalmıştı.

Yusuf Kerim Sayın, 3 Ekim’de son yolculuğuna uğurlandı.

Baba Süleyman Sayın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “desteğini hiç esirgemeyen, bu acı günde arayarak, mesaj atarak baş sağlığı dileyen herkese” teşekkür etti.

Sayın’ın söz konusu paylaşımı şu şekilde:


“MELEK OLUP UÇTU”
“Desteğini hiç esirgemeyen, bu acı günde arayarak, mesaj atarak baş sağlığı dileyen herkese çok teşekkür ederim. Yusuf’um çok çekti. Ona bunu yaşatanlara da kalmayacak bu dünya. Tek hayali uçmaktı, melek olup uçtu ağrılarından kurtuldu canım Yusuf’um.”

NE OLMUŞTU?
Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 14 Şubat 2017’de gözaltına alınan ev hanımı Gülen Sayın, Bank Asya’da hesabının bulunması, 2015’te evlenmesinin ardından düğünde takılan takı ve paraları Bank Asya’daki hesabına yatırması, 2015’e kadar kapatılan bir yurtta yönetici olarak çalışması ve ByLock kullanması gerekçeleriyle 30 Mart 2018’de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Baba Süleyman Sayın’a da kapatılan yurtta görev yaptığı için 3 yıl ceza verildi.

Tutuksuz yargılanan Gülten Sayın, cezasının onaylandığını Çapa Tıp Fakültesinde kanser tedavisi gören oğlunun yanındayken 15 Aralık 2022’de öğrendi. Çünkü Yusuf Kerim’e 24 Ekim 2022’de ölümcül bir kemik kanseri türü olan Ewing Sarkom teşhisi konulmuştu.

Ölümle pençeleşen oğlunu hastanede bırakıp Sakarya’ya dönen ve kendisi teslim olan Gülten Sayın’ın infaz erteleme başvurularına cevap verilmedi. Anayasa Mahkemesi’ne yapılan başvurudan da bir sonuç çıkmayınca baba mecburen Yeşil Sol Parti Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na ulaşarak seslerini duyurmasını ve yardımcı olmasını istedi çünkü doktorlar her gece “Anne” diye sayıklamaya başlayan Yusuf Kerim’in yaşama ihtimalinin yüzde 20 olduğunu söylemişti.

Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurduğu, ilk olarak Kronos‘un haberleştirdiği Yusuf Kerim’in durumu kamuoyu vicdanında yer buldu ve büyük ses getirdi. Yusuf’un bir an önce annesine kavuşması için sanatçılardan siyasetçilere, gazetecilerden yazarlara kadar herkes Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunarak Gülten Sayın’ın infazının ertelenmesini ve bu vicdansızlığının bir an önce durdurulmasını istedi.

Yusuf Kerim’i hiç yalnız bırakmayan başta Gergerlioğlu olmak üzere, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Saadet Partisi Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Natali Avazyan ve KHK Platformları Yusuf Kerim’i bizzat hastanede ziyaret ederek hükümet yetkililerine çağrıda bulundu. Ancak başta o dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere bu durum aylarca kimsenin umurunda olmadı.

Gülten Sayın, sadece bir-iki kez Sakarya’dan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine getirildi ve oğlunu birkaç saat görmesine izin verildikten sonra tekrar hapse götürüldü. Oğlunun sorularına cevap verememenin çaresizliğini yaşayan, hangi kapıyı çalsa yüzüne kapanan Süleyman Sayın da sosyal medya hesabı açarak doğrudan oğlunun durumunu anlatmak zorunda kaldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com