Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi Tunaboylu’ya 6 yıl hapis talebi

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun gitaristi Can Tunaboylu hakkında eski sevgilisi Aybike Çelik'i darp ettiği iddiasıyla 6 yıl 6 aya kadar hapsi istedi.

KRONOS 07 Mart 2024 GÜNDEM

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun gitaristi Can Tunaboylu’nun, eski sevgilisi Aybike Çelik’i darp ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlandı. Can Tunaboylu’nun “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsi istedi.

Darp nedeniyle Çelik’in gözaltında morarma, göz içinde kanama ve bileğinde kırık tespit edilirken, yaralanmanın hafif nitelikte olmadığı belirtildi. Tunaboylu’nun suç işlediğinin delillerle anlaşıldığını savunan savcılık, “kasten yaralama” ve “hakaret” suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsini istedi.

Can Tunaboylu’nun eski sevgilisi Aybike Çelik, darp edildiğini açıklayıp, iddiasını destekleyen fotoğraflar paylaşmıştı.

‘YÜZÜNE YUMRUK ATTI, TÜKÜRDÜ…’

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay, 4 Ağustos 2023 günü İstanbul Kadıköy’de yaşandı. Aybike Çelik ile sevgilisi Can Tunaboylu birlikte yaşıyordu.

Sabah’ın haberine göre, gece 02.00 sularında ikili arasında tartışma yaşandı. Can Tunaboylu kız arkadaşının tırnaklarını onun göğsüne bastırarak kırdı, genç kadını savurdu. Kadının yüzüne yumruk da atan Tunaboylu, kadının kolunu burkup suratına tükürdü ve küfretti.

Can Tunaboylu’nun ifadesinde sevgilisi Aybike Çelik’in kendisine vurduğunu söylediği aktarılan iddianamede, kollarıyla kendini koruduğu sırada elinin Çelik’e değmiş olabileceğini belirttiği anlatıldı. Tunaboylu’nun yaralama kastı ile hareket etmediğini, kendisinin de yaralanmalarının olduğunu ve daha sonra birlikte kalmaya devam ettiklerini anlattığı da iddianamede yer aldı.

ADLİ TIP RAPORU

Adli Tıp raporuna göre Çelik’in sol gözaltında morarma, sol gözünün içinde kanama, sol bileğinde kırık olduğu belirlendi. Yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücuttaki kırığın hayati fonksiyonlara etkisinin orta derece olduğu rapor edildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com