Zafer Partisi’ne asılan ‘yerli ve milli Escobar’ pankartı 100’den fazla polisle indirildi

Zafer Partisi'nin, üzerinde, kel bir başın da yer aldığı "Yerli ve milli Escobar" yazılı pankartı, genel merkez binasını basan 100'den fazla polis tarafından gece 03.35'te indirildi. Partinin birçok il ve ilçe teşkilatı da gece boyu aynı pankarttan astı, birçoğu indirildi.

KRONOS 16 Eylül 2022 GÜNDEM

Zafer Partisi ile İçişleri Bakanlığı arasında “Yerli ve milli Escobar” savaşı yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde partinin İstanbul Fatih İlçe Başkanlığı’na asılan ve üzerinde kel bir başın da yer aldığı pankartın indirilmesinin ardından, dün partinin genel merkez binasına da aynı pankart asıldı. Polis ise pankartı indirmek istedi. Genel merkez binasına zorla girmeye çalışan polise engel olan parti yetkilileri, mahkeme kararı olmadan pankartı indirtmeyeceklerini kaydetti.

ÖZDAĞ: YARIN YENİ BİR TÜRKİYE’YE UYANACAĞIZ

Öte yandan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gece boyu polisle süren mücadelenin ardından, saat 03.35’te 100’den fazla polisle genel merkez binasına girildiğini ve pankartın indirildiğini duyurdu. Özdağ, “100’den fazla polis 03.35’de Zafer Partisi Genel Merkezi’ni basarak Yerli ve Milili Escobar pankartını indirdi. Yarın yeni bir Türkiye’ye uyanacağız” diyerek pankartın indirilten sonra uzaklaştırılmasının görüntülerini yayınladı.

Özdağ, bir diğer sosyal medya paylaşımında, “Escobar ismini anınca Türkiye’de akıllara tek bir kişi geliyorsa soruşturulması gereken bu kişi midir yoksa pankartı asanlar mıdır?” diye sordu.

BİRÇOK İL VE İLÇEDE ASILDI

Zafer Partisi ile Emniyet teşkilatı arasında adeta bir savaşa dönen “yerli ve milli Escobar” pankartı, Eskişehir, Kayseri, Ankara il başkanlıkları ile İstanbul’da birçok ilçe başkanlığı binasına da aynı pankarttan asıldı.

Birçok pankart, polis tarafından indirildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com