Ziraat Bankası, Anonymous’un 14 milyar Euro’luk iddiasına sessiz

Ziraat Bankası, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un 14 milyar Euro’luk iddiasıyla ilgili 3 gündür sessiz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da bir bilgi paylaşmadı.

KRONOS 09 Şubat 2021 EKONOMİ

Ziraat Bankası tabelası.

Ziraat Bankası, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un 14 milyar Euro’luk iddiasıyla ilgili 3 gündür sessiz. Vahim iddiayla alakalı Ziraat Bankası açıklama yapmazken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan da bir bilgi paylaşımı olmadı.

BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFASIYLA İLİŞKİLENDİRDİ

Ünlü hacker grubu Twitter üzerinden, Ziraat Bankası’nın İstanbul Gaziosmanpaşa Şubesi’nden Alman Deutsche Bank’ın Frankfurt şubesine gönderilen paranın dekontları olduğunu iddia ettiği belgeleri yayınladı. Anonymous, “Reis, Berat’ı sırf senden habersiz 14 Milyar Avrocukluk bu işlemi yaptırdığı için mi azlettin? Yakıştıramadık sana ” ifadesini kullandı.


 

BANKA MÜŞTERİLERİ TEDİRGİN

Kurumsal ve bireysel milyonlarca müşterisi bulunan Ziraat Bankası’nın vahim iddialar hakkında sessiz kalması vatandaşları tedirgin etti. Kamuoyu, Türkiye’nin önemli kamu bankasından iddianın gerçek dışı olup olmadığına dair bir açıklama bekliyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com