Dedeoğulları katliamında iki kişi daha tutuklandı

Konya’da 7 kişilik Dedeoğulları ailesinin katledilmesiyle ilgili iki kişi daha tutuklandı. Dosyadaki tutuklu sayısı 13’e yükseldi. Tutuklanan kişilerin 12 Mayıs'ta Dedeoğulları ailesine yapılan saldırıda yer aldıkları belirtildi.

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

Konya’nın Meram ilçesinde 30 Temmuz’da ırkçı saldırı sonucunda katledilen 7 kişilik Dedeoğulları ailesine ilişkin yürütülen soruşturma dosyasında iki kişi daha tutuklandı.

Dedeoğulları ailesine dönük 12 Mayıs‘ta gerçekleşen ilk saldırının ardından tutuklanan 2 kişi hakkında katliama dair yürütülen soruşturma dosyasında da tutuklama kararı verildi. Böylece dosyadaki tutuklu sayısı 13’e yükselmiş oldu.

TUTUKLU SAYISI ARTIYOR

Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut gelişmeyi, “Konya’da müvekkillerimiz Dedeoğulları ailesine yapılan katliam ile ilgili soruşturma dosyasında, iki kişi daha tutuklandı. Tutuklanan kişiler,12 Mayıs’ta müvekkillerimize saldıranlar arasında bulunan kişilerdir. An itibarıyla tutuklu sayısı 13 kişidir.” ifadeleriyle duyurdu.

Daha önce de Konya Valiliği ve Meram Kaymakamlığı’nın Dedeoğulları ailesinin korunmasına yönelik yapılan talepler için Meram Cumhuriyet Savcılığı’nın herhangi bir müracaatının olmadığı ortaya çıkmıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com