Malavi Devlet Başkan Yardımcısı Chilima’yı taşıyan askeri uçak kayboldu

Doğu Afrika ülkesi Malavi'nin Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima'yı taşıyan askeri uçağın kaybolduğu bildirildi. Malavi Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Radardan kaybolduğundan bu yana havacılık yetkililerinin uçakla temas kurma çabaları şu ana kadar başarısız oldu" denildi.

KRONOS 10 Haziran 2024 DÜNYA

Malavi Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Malavi Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima’yı taşıyan askeri uçağın kaybolduğu duyuruldu.

“TEMAS KURMA ÇABALARI BAŞARISIZ”
Malavi Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima’yı taşıyan askeri uçak kayboldu. Malavi Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Radardan kaybolduğundan bu yana havacılık yetkililerinin uçakla temas kurma çabaları şu ana kadar başarısız oldu” denildi.

UÇAKTA CHILIMA İLE BERABER DOKUZ KİŞİ DAHA BULUNUYOR
Uçakta, Chilima ile beraber 9 kişinin daha bulunduğu belirtilerek, uçağın yerel saatle 09.17’de başkent Lilongwe’den havalandığı ifade edildi. Uçağı, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.


2022 yılında 51 yaşındaki Chilima, bir işadamının dahil olduğu rüşvet skandalı nedeniyle tutuklanmış ve yolsuzlukla suçlanmıştı.

Yetkileri elinden alınan Chilima hakkındaki suçlama, geçtiğimiz ay mahkeme tarafından düşürülmüştü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com