Almanya ‘Dört Mevsim’i yaşayacak: IFLC yarın akşam sahne alıyor

20 yılı aşkın bir süredir kültür ve sanat organizasyonlarına imza atan IFLC 2024 yılında da sanatseverlerin karşısına çıkıyor. “4 Mevsim” isimli gösteri 8 Haziran Cumartesi Günü, Wiessbaden, RheinMain Congress Center’de sahnelenecek.

KRONOS 07 Haziran 2024 KÜLTÜR

Antonio Vivaldi’nin “Dört Mevsim”inden ilham alan IFLC (The International Festival of Language & Culture) bu yıl Dört mevsim ile dünyanın dört bir yanındaki kültür ve sanatı bir araya getiriyor.

İki perde, 4 bölümden oluşan gösteride Romanya, Kenya, Kazakistan, Endonezya, Kırgızistan, Moldova, Arnavutluk, Fransa, Almanya, Yunanistan, Güney Afrika, Makedonya, Mozambik, Güney Kore’den genç sanatçılar, şarkı ve danslarıyla Vivaldi’nin Dört Mevsimi’nin çağdaş bir yorumunu izleyiciye sunacak.

Müzik, şarkı, dans ve perdede anlatım ile birbirini destekleyen akıcı bir muhteviyata sahip 4 Mevsim, sahnelendiği ülkenin dili ve Türkçe olarak iki dille sunulacak.

Almanca, Türkçe, İngilizce Portekizce, Farsça, Kürtçe, Kazakça gibi dillerin de dahil olduğu 18 ayrı dilde yaklaşık 20 şarkılık zengin bir repertuarla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanan 4 Mevsim, dünya kültürlerinden 8’den fazla dans koreografisiyle konsepti tamamlayacak.

Dünya kültüründen renkli dansların sahneleneceği ve yaklaşık 20 ayrı dilde şarkıların seslendirileceği gösteride, Kenya’dan Mozambik’e, Endonezya’dan Kazakistan’a kadar çok geniş bir yelpazede ülkelerin kültürel dansları da icra edilecek.

8 Haziran Cumartesi Günü, Wiessbaden, RheinMain Congress Center’de sahnelenecek olan gösteriye ilginin büyük olması bekleniyor.

2 Ana bölüm ve 4 mevsimi sembolize eden 4 sahnesiyle seyircilerin beğenisini kazanacağı düşünülen 4 Mevsim, Almanya’dan sonra ABD, ardından Romanya ve Fransa’da da sahnelenecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com