Thodex soruşturmasında 6 kişi tutuklandı

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer'in de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

KRONOS 29 Nisan 2021 GÜNDEM

2 milyar dolarlık hesabın bulunduğu kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer yurt dışına kaçtı.

Kripto para borsası Thodex soruşturmasında Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 16 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye getirilmişti. Savcılık sorgusu sonrasında üç kişi serbest bırakılırken, dört kişi hakkında adli kontrol ve 9 kişi hakkında ise tutuklama talebiyle mahkeme sevk edilmişti. Tutuklama talep edilen 9 kişiden 6’si tutuklandı.


KARDEŞİNİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 400 bin kişiyi dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, kız kardeşi Serap Özer ve abisi Gökhan Özer ifadeleri ortaya çıktı.

Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli Özer kardeşler, firari Faruk Fatih Özer’in son günlerde işlerinin kötü gittiğini, şirketi devretmeyi ya da ortak bulmayı düşündüğünü söylediğini anlattı. Özer’in 18 Nisan’da şirketin tüm belgelerini istediği de ifadelerde ortaya çıktı.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com