YKS’de çıkan Oppenheimer sorusu gündem oldu

YKS'nin ilk oturumu TYT bugün tamamlandı. Sınavda Oscar alan Oppenheimer filmiyle ilgili bir soru soruldu. Amerikalı fizikçi Oppenheimer'a dair sorulan soru X'de en çok konuşulan konular arasına girdi.

KRONOS 08 Haziran 2024 KÜLTÜR

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün tamamlandı. Milyonlarca öğrenci sınavda; aileleri ise dışarda ter döktü.

Sınavın ardından pek çok öğrenci cevapların açıklanması bekleniyor. Ancak sınavda Felsefe bölümünde sorulan soru gündem oldu.

Julius Robert Oppenheimer

Amerikalı fizikçi Robert Oppenheimer’la bir soru YKS’de soruldu. Sosyal medyada gündem olan YKS Oppenheimer sorusu, söz konusu filmle ilgili araştırmaları da hızlandırdı.

Oppenheimer, Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi. Oppenheimer filmini izleyen sosyal medya kullanıcıları soruyu zorlanmadan yaptıklarını aktardı.


TYT’de çıkan Robert Oppenheimer sorusunun cevabına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

OPPENHEIMER KİMDİR?
Julius Robert Oppenheimer, 22 Nisan 1904 yılında New York’ta doğan Amerikalı teorik fizikçiydi. Manhattan Projesi’nin başındaydı ve bu proje, II. Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilmesine yol açtı. Bu nedenle “atom bombasının babası” olarak bilinir.

Harvard Üniversitesi’nden fizik lisansı ve doktora derecesi aldı. Göttingen Üniversitesi’nde Alman fizikçi Max Born ile çalıştı. Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de profesör oldu.
Manhattan Projesi’nin başındaydı ve Los Alamos Laboratuvarı’nı kurdu. II. Dünya Savaşı’ndan sonra, nükleer silahların yayılmasını önlemek için çalıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com