Şenyaşar ailesi nöbet eylemini Ankara’ya taşıyor

Şenyaşar ailesi, 171 gündür sürdürdüğü adalet arayışını Ankara'ya taşıma kararı aldı. Ailenin 'adalet nöbeti' eylemine destek veren avukat Serhat Kurt, "Aile herkes için adalet istiyor, herkes de aileye sahip çıkmalı" dedi.

KRONOS 26 Ağustos 2021 GÜNDEM

Şenyaşar ailesi ve avukatları Serhat Kurt

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattıkları ‘Adalet Nöbeti’, 171’inci gününde devam etti.

ŞENYAŞARLAR: ADALET İSTİYORUZ

Her gün olduğu gibi mesai başlangıç saatinde adliye binası önüne gelen anne ve oğlu, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbetlerine başladı. Nöbet alanına üzerinde “Adalet istiyoruz” yazılı dövizi asan aileye bugünkü nöbetlerinde avukatları Serhat Kurt eşlik etti.

Ailenin avukatlarından Serhat Kurt eyleme destek vererek burada bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada nöbetin 171. gününde de devam ettiğini hatırlatan Kurt, şunları söyledi:

‘HARBİYELİ ANNESİ MELEK ÇETİNKAYA ZİYARET ETTİ’ 

“Şenyaşar ailesi 24 Ağustos’ta savcıyla görüşmek için 10 saat adliye binası içinde bekledi. Ancak basit gerekçelerle talepleri reddedildi. Ailenin üç yıldan fazladır gerçek suçlular yargılansın talebi, kabul edilmiyor. Daha önce savcı ‘23 kişi tespit ettik’ demişti, ancak o savcı görevden alındı. Şimdiye kadar 8 dosya savcısı değişti ya da değiştirildi. Tespit edilen kişilerle ilgili bir tutuklama kararı çıkarılmıyor. Aileye destek ziyaretleri ise her gün sürüyor. Dün de Melek Çetinkaya ziyaret etti. İki anne de adaletsizliğe karşı mücadele ediyor.”


 

‘ŞENYAŞARLAR HERKES İÇİN ADALET İSTİYOR’ 

Ailenin adalet mücadelelerini önümüzdeki günlerde Ankara’ya taşıyacağını söyleyen Kurt, “Aile Ankara’ya gittiğinde vicdan sahibi herkes aileye sahip çıkacaktır, buna kuşkumuz yok. Aile herkes için adalet istiyor, herkes de aileye sahip çıkmalı” sözleriyle duyarlı herkesi aileye destek vermeye davet etti.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com